گمشدگان یاس در بقیع /نشانی بارگاهش همان بهشت است

ایلام ،خبرگزاری سینا - ناهید ابراهیمی
به قبرستان بقيع كه می رسد هراسان به دنبال چيزي مي گردد، گويي چيزي را گم كرده و اينك به دنبال نشان و ردي از آن است ، به اين سو و آن سو چشم مي دواند. هاي هاي اشك مي ريزد ،با هزار اميد و آرزو راهي سرزمين وحي شده تا به دنبال گمشده بي نشانش باشد و حال هيچ نيافته است.گريه می کند ،براي غربت زهرا (س ) و بي نشاني ام ابي ها ...
با چشمان اشكبار هزار مرتبه در ميان آن تله خاك دنبال رد و نشاني است و در دل هزاران هزار بار آرزو مي كند به جاي كبوتراني باشد كه بر گرداگرد بقيع پرواز مي كنند ،گويي این پرندگان حرم مطهر عشق را طواف کرده اند.
بوي عطر ياس در فضا می پيچد ، بوي بهشت ، گويي اين تله خاك به سر سبز ترين باغ سرشار از گلهاي معطر مبدل شده است ، ياس سپيد و بهشت برين را مي توان در چند قدمي احساس كرد و دريافت كه چرا سالهاست ياس را نشانه فاطمه زهرا ناميده اند...
شايد آرزو مي كند كه دلش را بر ضريح مطهر فاطمه زهرا (س) گره بزند، اما خبری از بارگاه مطهر این بنده پاک خدا نیست.در بقيع است كه خاك به واسطه همين قبر نامعلوم به افلاك فخر مي فروشد و شان و منزلتي بالاتر از آسمان و همه ستارگانش دارد، زيرا خورشيد عالم تاب زنان جهان در آن آرميده است.
كوثر محمد (ص ) و چشمه جوشان نبوت را تنها مي توان در مدينه جست و گذر زمان هنوز نتوانسته رد خون بر در و ديوار منزل حضرت علي (ع ) را پاك كند و هنوز بوي ياس را مي توان در ميان كوچه پس كوچه هاي مدينه استشمام كرد.
هر چند بي نشان ، بدون بارگاه و حرم ، هرچند غريب و تنها اما مي توان تپش هزاران هزار دل را كه به عشق رسيدن به وصالش در سينه آرام نگرفته، احساس كرد.
بانويی كه در قرآن خداوند از وي با عنوان "كوثر چشمه جوشان" یاد کرده ، در علم و ايمان و تقوا بی نظیر است.فاطمه مادر پدر ، مادر شيعه و ائمه اطهار است ، او بزرگ بانويي است كه آفريده شد تا شهدا بي مادر نباشند و در روز قيامت شيعيان از وي طلب شفاعت كنند.
امام صادق (ع ) در پاسخ به اينكه چرا فاطمه(ُس) را "زهرا" مي نامند، فرموده است : زهرا يعني درخشنده ، زيرا وقتي در محراب عبادت مي ايستد نور او براي اهل آسمان مي درخشد ؛ همانطوري كه نور ستارگان براي اهل زمين مي درخشد.
درخشش اين نور و خير كثير اين چشمه جوشان ، فاطمه زهرا (س )  به حدي است كه به حكمت پروردگار هنوز پس از گذشت سالها از شهادت آن عزيز مردم مسلمان بخصوص جوانان در فراغش سرشك اشك برديده مي بارند و در سالروز وفاتش به عزاداري مي پردازند.
 
]